ANDRZEJKI W DZIENNYM DOMU SENIORA

Każdy z nas jest ciekaw swojej przyszłości. W tym celu zazwyczaj czytamy horoskopy, chodzimy do wróżek, astrologów lub sami sobie wróżymy. Takim magicznym dniem, w którym spełniają się wszystkie wróżby, jest Wigilia św. Andrzeja, potocznie zwana „andrzejkami”.
W dniu 27.11.2023r. nasi szkolni wolontariusze wraz z opiekunkami wybrali się do Dziennego Domu Seniora w Mławie, w którym razem z jego nestorami odkrywali za pomocą wróżb przyszłość każdego z nich. Wszyscy otrzymali ciasteczko z wróżbą. Z pomocą uczniów seniorzy przelewali wosk przez klucz. Oprócz tego odbyly sie inne wróżby andrzejkowe, jak: obieranie jabłek czy rzucanie monetą do miski, a także orgiami „piekło-niebo”. Na koniec wizyty podopieczni Domu Seniora wspólnie z wolontariuszami wykonali ramkę, która posłużyła nam do wykonania wspólnego zdjęcia. Uśmiechom i żartom nie było końca. W podziękowaniu za wspólną zabawę seniorzy przygotowali dla nas, wykonane ręcznie breloki w kształcie serc.
Data dodania: 2023-12-01 12:16:10
Data edycji: 2023-12-01 12:17:04