''Aktywna Szkoła''” w SP nr 2

„Aktywna Szkoła”  to program stworzony z myślą o realizacji strategicznego celu w obszarze kultury fizycznej – Aktywne i zdrowe społeczeństwo. W ramach projektu „Aktywna Szkoła” na terenie szkół i Orlików w dni powszednie odbywają się zajęcia sportowe dostępne dla wszystkich mieszkańców – nie tylko uczniów. Głównym celem programu „Aktywna Szkoła” jest przeciwdziałanie negatywnemu trendowi w zakresie aktywności fizycznej Polaków, szczególnie dzieci i młodzieży. Program ten to kompleksowe wsparcie aktywności fizycznej skierowane w szczególności do dzieci i młodzieży, ale także do osób dorosłych. Dzięki optymalnemu wykorzystaniu przyszkolnej i samorządowej infrastruktury sportowej oraz zapewnieniu profesjonalnego wsparcia trenerskiego umożliwiamy aktywizację społeczeństwa na poziomie lokalnym. W tym programie Szkoła Podstawowa nr 2 w Mławie również bierze udział. Uczniowie podczas tych zajęć mają mozliwość korzystania z boiska szkolnego i trenowania róznych form wychowania fizycznego. Oto kilka zdjęć z tych zajęć.

Data dodania: 2024-06-16 20:28:41
Data edycji: 2024-06-17 08:13:23