Akademia Bezpiecznego Puchatka – podsumowanie projektu

Uczniowie klas pierwszych w roku szkolnym 2022/2023 wzięli udział w ogólnopolskim programie Akademia Bezpiecznego Puchatka. W tym roku odbywał się on pod hasłami: BEZPIECZNIE ! - W SZKOLE, W DOMU, NA DRODZE, W INTERNECIE ORAZ BEZPIECZNE RELACJE Z RÓWIEŚNIKAMI.
W ramach programu uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa: w szkole i na wycieczce, na drodze, w domu i Internecie. Rozmawialiśmy o bezpiecznych relacjach z rówieśnikami w szkole i poza nią oraz o emocjach. Dzieci poznały również zagadnienia związane z pierwszą pomocą. Realizacja scenariuszy zajęć odbywała się na podstawie proponowanych przez organizatora materiałów edukacyjnych. Ponadto uczniowie uczestniczyli w praktycznych zajęciach na przejściu dla pieszych, uczyli się przepisowego poruszania się po drodze oraz zasad bezpiecznej zabawy podczas przerw. Podsumowaniem uczestnictwa w programie „Akademia Bezpiecznego Puchatka” było wspólne wyjście pierwszoklasistów wraz z opiekunami do Komendy Powiatowej Policji 31 maja. Dzieci miały możliwość poznania pracy policjantów, obejrzenia sprzętu policyjnego oraz zwiedzenia komendy. Dostali również wiele wskazówek na temat zbliżających się wakacji i tego, jak powinni dbać o swoje i innych bezpieczeństwo.

Data dodania: 2023-06-03 17:01:08
Data edycji: 2023-06-03 17:02:35