2 czerwca 2023r. odbyła się wycieczka do Torunia. Uczestniczyła w niej młodzież z klas 8a i 8b

2 czerwca 2023r. odbyła się  wycieczka do Torunia. Uczestniczyła w niej młodzież z klas 8a i 8b

Pierwszym punktem programu były warsztaty w Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie.

Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję poznać historię piśmiennictwa i drukarstwa.

Najbardziej podobała im się   możliwość pisania gęsim piórem, co dziś stanowi ewenement.

Następnie grupa wyruszyła  na Stare Miasto w Toruniu. Tam pod opieką miejskiego przewodnika  wzięła udział w pasjonującej grze terenowej „ Kryminalny Toruń”. Młodzież świetnie poradziła sobie z  trudnym zadaniem, typując na sprawcę przestępstwa rycerza krzyżackiego.

Na zakończenie uczniowie udali się do Piernikarni Mistrza Bogumiła. Wykazali się inwencją twórczą,  własnoręcznie przygotowując pierniki.

Zmęczeni, ale zadowoleni, pełni wrażeń udali się  w drogę powrotną do Mławy

Data dodania: 2023-06-23 07:13:43
Data edycji: 2023-06-23 07:16:17