Witamy

Tydzień Bibliotek

W piątek rozpoczął się Tydzień Bibliotek, który wyjątkowo odbędzie się tylko w przestrzeni wirtualnej. Tegoroczne hasło brzmi „Zasmakuj w Bibliotece”. Jego autorem jest Mariusz Nakielny, starszy kustosz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni, który uzasadniania wybór w następujący sposób: „Zasmakuj w bibliotece, bo książką warto się delektować, smakujmy słowa, ciągle i wciąż od nowa. Korzystajmy z kalejdoskopu ofert dla naszych najważniejszych gości - Czytelników, by każdy z nich znalazł w bibliotece łakomy literacki kąsek. To dla was entuzjastów literatury i kultury jesteśmy.”

Mimo braku dostępu do naszej szkolnej biblioteki, zapraszam Was do literackiej zabawy, dzięki której przypomnicie sobie przeczytane wcześniej lektury szkolne. Wystarczy wejść na stronę https://www.quizme.pl/lektury i wyszukać coś interesującego dla siebie.

Niżej podaje również kilka linków do ciekawych stron, gdzie znajdziecie informacje o ciekawych książkach i wydarzeniach literackich:

https://wolnelektury.pl/

http://wnaszejbajce.pl/

https://czasdzieci.pl/czytanki/dz,6-polecane_ksiazki_fragmenty.html

https://www.strefapsotnika.pl/tag/blog-o-ksiazkach-dla-dzieci/

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w naszej szkole

29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, którego celem jest promowanie wartości, jakie do naszego życia wnoszą książki. Święto ma już 13-letnią tradycję, zostało ogłoszone przez Polską Izbę Książki w 2001 roku Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Nasza biblioteka również włączyła się do tej akcji. Do wspólnego czytania zaprosiliśmy panią Bogumiłę Pawłowską nauczyciela-bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej w Mławie oraz dzieci i młodzież z naszej szkoły.

Spotkania te mają na celu promowanie czytelnictwa nie tylko wśród dzieci, ale też dorosłych. Czytanie, szczególnie głośne, rozwija wyobraźnię, stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo, a przede wszystkim buduje niezwykłą więź między czytającym a odbiorcą. Mimo, iż w dzisiejszych czasach trudno przebić się z klasyczną książką, to nie można z niej rezygnować. Zapraszamy więc do naszej biblioteki i wspólnego, głośnego czytania.

 

 

 

Maluchy z pierwszą wizytą w bibliotece

„… Świat jest wielki, a po drodze tyle pytań.

Odpowiedzi poszukajcie w kartach książek.

Książki mówią: - Nie zabłądzi ten, kto czyta!

Książki mówią, że ciekawscy żyją mądrzej …”

Wanda Chotomska

 

W pierwszym tygodniu roku szkolnego panie bibliotekarki ze Szkoły Podstawowej nr 2 gościły w swojej bibliotece niezwykłych gości. Byli nimi najmłodsi uczniowie naszej szkoły.  Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. Przedszkolaki i pierwszoklasiści z zainteresowaniem zapoznali się z nowym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Podczas wizyty panie bibliotekarki w przystępny sposób opowiedziały o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach.

Na zakończenie spotkania dzieci wysłuchały bajeczki, która opowiadała o pierwszej wizycie przedszkolaków w bibliotece. Było to pierwsze, ale na pewno nie ostatnie spotkanie maluchów z biblioteką.

 

 

Podkategorie

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, ul. Sportowa 1, 06-500 Mława

tel. 23 654 37 24, e-mail: sekretariat@sp2.mlawa.pl