Witamy

Ratujemy środowisko naturalne
Uczymy się jak być bezpiecznym
Wygrywamy turnieje

Poznajemy zawody od przedszkola

To jedno z haseł realizowanej w naszej szkole przez wychowawczynię grupy przedszkolnej 0b, Panią Wiolettę Machnij, innowacji pedagogicznej pt. Przedszkolaki ku Niepodległej. W ubiegły piątek, 23 listopada br., odbyło się pierwsze spotkanie z udziałem dzieci i rodziców.

Celem wspomnianego nowatorskiego cyklu zajęć jest przybliżenie najmłodszej części społeczności szkolnej najważniejszych wydarzeń z dziejów ojczystego kraju i prezentacja postaci wybitnych Polaków w rocznicę 100 – lecia odzyskania niepodległości. Do udziału w upamiętnieniu tego wydarzenia zaproszeni zostali także rodzice przedszkolaków, którzy opowiadają o wykonywanych przez siebie zawodach.

Tym razem omawianą postacią historyczną był założyciel naszego państwa Mieszko I i jego dokonania. Natomiast w dalszej cześć zajęć gościem specjalnym była Pani Justyna Pawlak – higienistka stomatologiczna. Przypomniała ona m.in. o tym, jak ważne są zdrowe zęby dla całego organizmu człowieka, jak należy o nie dbać w domu oraz kiedy dzieci powinny po raz pierwszy odwiedzić dentystę. Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz wykonały kolorowanki, które zostały umieszczone w kąciku patriotycznym.

Obydwie części spotkania wywołały u dzieci mnóstwo pytań i dociekań, na które otrzymali szczegółowe odpowiedzi. Poszerzona została ich wiedza oraz pobudzona wyobraźnia. Obecnie z niecierpliwością czekają na kolejne tego typu zajęcia.

 

 

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, ul. Sportowa 1, 06-500 Mława

tel. 23 654 37 24, e-mail: sekretariat@sp2.mlawa.pl