Spotkanie z bohaterami Stumilowego Lasu

W styczniu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Jest on  doskonałą okazją do odwiedzenia biblioteki i zapoznania się z książkami o  Kubusiu Puchatku i  jego przyjaciołach. Uczniowie klas pierwszych  naszej szkoły na zajęciach w bibliotece poznali przygody miłośnika miodku zamieszkującego Stumilowy Las i jego przyjaciół. Puchatek uczy dzieci właściwego zachowania - poprzez swoje przygody, czasem porażki, pokazuje im jak należy właściwie zachowywać się, jak traktować przyjaciół i bliskie osoby.

Spotkanie w bibliotece było też wspaniałą okazją do obdarowania dzieci książkami przekazanymi przez Instytut Książki w ramach  kampanii społecznej „Mała książka - wielki człowiek”. W tym roku została ona  przygotowana z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania.

Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki chcemy zaprosić pierwszoklasistów do przeżycia niezwykłej przygody, jaką jest czytanie. Książka „Pierwsze abecadło” jest antologią tekstów literackich dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które zostały napisane przez najwybitniejszych twórców książek dla dzieci, zarówno klasycznych, jak i współczesnych.

Data dodania: 2021-02-05 12:48:11
Data edycji: 2021-02-23 12:48:52