Dbamy o naszą planetę - finał

Ideą troski o naszą planetę jest połączenie wszystkich niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu czy wieku. Światowy Dzień Wody i Dzień Ziemi wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów.

Wszyscy używamy tego, co daje nam nasza planeta: wody, powietrza, światła słonecznego, roślin, zwierząt, oceanów, gór…

Niestety Ziemia jest konsekwentnie przez nas niszczona i ważne jest to, żebyśmy to zauważyli i podjęli działania, żeby temu zapobiegać.

Dzień Ziemi to doskonała okazja do tego, aby corocznie upubliczniać stan naszej planety i zachęcać ludzi do działań na rzecz klimatu, ochrony środowiska. Każda zmiana zaczyna się od działania, możemy więc dołączyć do corocznego sprzątania, ale dobrze byłoby to robić systematycznie, a nie tylko raz do roku.

22 marca i 22 kwietnia to świetna okazja do tego, żeby zacząć i zachęcić innych do robienia tego samego. W tym roku szkolnym, uczniowie w Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie realizowali projekt „DBAMY O NASZĄ PLANETĘ”, nawiązaliśmy współpracę z PAH czyli Polską Akcją Humanitarną.

Celem projektu było kształtowanie poczucia odpowiedzialności za otaczające środowisko. Należy cały czas uwrażliwiać młodych ludzi na piękno przyrody, na znaczenie czystego środowiska dla ich zdrowia oraz uzmysłowić im, iż sami mogą przyczynić się do zmniejszenia dewastacji środowiska.

Nasi uczniowie w trakcie lekcji z techniki i informatyki przygotowywali plakaty i prezentacje komputerowe na temat dbania o ziemię i wodę. Uczennice z klasy 7a Zofia Dąbrowska i Julia Zalewska przedstawiły w klasach 1-3, przygotowane przez siebie prezentacje i rozmawiały z młodszymi kolegami i koleżankami na temat jak dbać o naszą planetę. Wiedza naszych uczniów na temat ziemi i  wody jest ogromna. Posiadają wielką świadomość zagrożenia zanieczyszczenia naszego globu.

Opiekunem projektu była pani Elżbieta Kaszubska.

Data dodania: 2021-06-18 15:17:28
Data edycji: 2021-06-18 15:19:31