Niebieskie motyle na miesiąc autyzmu

Klasa 1b włączyła się w kampanię społeczną „Kwiecień miesiącem autyzmu”. Akcja ma na celu zwiększenie świadomości na temat osób ze spektrum autyzmu wśród społeczeństwa, uwrażliwienie na ich sposób funkcjonowania i działania. Dla uczniów klasy 1b akcja jest niezwykle ważna, między innymi dlatego, że na co dzień funkcjonują z koleżanką zmagającą się z autyzmem.

Uczniowie klasy 1b są niezwykle świadomi, otwarci na potrzeby swojej koleżanki. Wykazują się dużą empatią, wyrozumiałością oraz akceptacją różnorodności i odmienności rozwojowej. Z szacunkiem i uznaniem odnoszą się również do sukcesów swojej koleżanki. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem przyłączyli się do tej kampanii. Jeszcze podczas nauczania zdalnego, ubrali się na niebiesko i wykonali niebieskie motyle, które w tym tygodniu tuż po powrocie do szkoły znalazły się w klasie i ozdabiają pracownię.

Data dodania: 2021-04-28 11:24:21
Data edycji: 2021-04-28 11:25:37