Międzynarodowy Dzień Książek

„Pomyśl, zanim coś powiesz.

Poczytaj, zanim pomyślisz”.

Fran Lebowitz

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest 23 kwietnia w ponad 100 krajach na całym świecie. Data ta wybrana została jako symboliczna dla literatury światowej. W tym dniu w roku 1616 zmarli m. in. Miguel de Cervantes i William Szekspir. To święto autorów, ilustratorów, wydawców, książek oraz czytelników .

Tego dnia w naszej szkole przedszkolaki  uczestniczyły w zajęciach w bibliotece szkolnej.  Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby zostać czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachować oraz jak szanować książki. Znakomicie poradziły sobie z rozwiązywaniem zagadek związanych z postaciami znanych im bajek i baśni. Chętnie wysłuchały bajki Agnieszki Antosiewicz „To nie ślimak. O tym jak ważna jest nauka”. Dzieci zwiedziły również  „królestwo książek”. Pani bibliotekarka wskazała przedszkolakom, gdzie znajdują  się regały  z książkami dla najmłodszych czytelników. Milusińskim bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki.

W naszej szkole uczniowie klas drugich, klasy czwartej jak i klas szóstych  mogli rozwijać swoją wyobraźnię,  tworząc  okładkę  ulubionej lub wymyślonej przez siebie książki. Oto ich prace:

Młodzież z klas siódmych zachęca do czytania książek poprzez napisanie recenzji swoich ulubionych książek

Data dodania: 2021-04-27 15:40:24
Data edycji: 2021-04-27 15:52:14