Pierwsza olimpiada sportowa przedszkolaków

„W zdrowym ciele, zdrowy duch” – takie hasło towarzyszyło odbywającej się w ramach obchodów Dnia Dziecka I OLIMPIADZIE SPORTOWEJ.

Celem imprezy było rozwijanie sprawności ruchowej, propagowanie kultury fizycznej wśród dzieci i promowanie sportu jako aktywnego wypoczynku.

W Olimpiadzie uczestniczyły przedszkolaki ze wszystkich grup. Powstało pięć drużyn, każda z nich odznaczała się innym kolorem koszulek. Zawodnicy startowali w pięciu konkurencjach zawierających ćwiczenia na równowagę, celność i szybkość.

Zawody rozpoczęły się od rozgrzewki i wspólnie odśpiewanej piosenki. Nastąpiło wprowadzenie drużyn, zapalenie znicza olimpijskiego i otwarcie Olimpiady przez panią dyrektor Jolantę Tyl, która życzyła zawodnikom udanej zabawy, ponieważ w naszych zawodach nie chodziło o wyniki, ale ważniejsze było samo uczestnictwo.

Zmagania sportowe budziły wśród dzieci wielkie emocje. W niektórych konkurencjach wzięły udział nauczycielki i pani dyrektor. Na koniec wszystkie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe medale i nagrody rzeczowe w postaci nowych zabawek.

Data dodania: 2021-06-07 09:31:42
Data edycji: 2021-06-07 10:02:59