Miny i gesty , czyli teatr codzienny i niecodzienny

Ludzie porozumiewają się nie tylko słowami. Naszym wypowiedziom towarzyszą rozmaite gesty, miny... Wydajemy dźwięki, które wyrażają nasze uczucia, np. samogłoska ,,o" może wyrażać radość, zaskoczenie, ból. Pojedyncze słowa poszerzają swoje znaczenie w zależności od intonacji z jaką je wypowiadamy.

Dnia 31.05.2021r. klasa 2a, 2b, 2c uczestniczyła w przestawieniu teatralnym ,,Alicja - online" - interaktywne spotkanie z bajką. Tego dnia wychowawcy przeprowadzili cykl zajęć o tematyce teatralnej. Uczniowie pracowali w grupach tworząc piękne ilustracje związane z obejrzanym przedstawieniem. Odgrywaliśmy scenki, gdzie dzieci przedstawiały np. rozzłoszczoną ekspedientkę, policjanta zatrzymującego kierowcę. Porównywaliśmy nasze odczucia z tym co myśleli obserwatorzy. To był bardzo ciekawy dzień, współpracując grupowo mieliśmy okazję do wspólnej integracji i wymiany doświadczeń.

Data dodania: 2021-06-01 09:44:41
Data edycji: 2021-06-02 09:20:10