Symbole narodowe w wykonaniu uczniów klasy 1a

Maj jest dla nas szczególnym miesiącem. Jest wiosna, rozkwitają kwiaty, a w pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta. Taki długi weekend nazywamy majówką. Te święta, to:

Międzynarodowe Święto Pracy – 1 maja

Państwowe Święto Flagi – 2 maja

Narodowe Święto Konstytucji 3 maja

Święto Pracy (1 maja) obchodzone jest na całym świecie. Ma przypominać wszystkim ludziom jak ważna jest praca, jak trzeba ją szanować, a wszyscy ludzie mają prawo do godnej i bezpiecznej pracy. W tym dniu Nasi rodzice nie idą do pracy, tylko świętują!

Święto Flagi (2 maja) Flaga, obok godła jest naszym najwyższym symbolem narodowym. Symbolem wolnego i niepodległego państwa. Reprezentuje imię Polski poza jej granicami. Łączy Polaków w kraju i za granicą. Biel oznaczała wodę, czystość i cnoty moralne; czerwień – ogień, odwagę i waleczność. Jak wyrażamy swoją miłość do ojczyzny? Na przykład poprzez wywieszanie flagi podczas świąt państwowych.

Święto Konstytucji 3 Maja - to nasze polskie święto, które ma przypominać, że byliśmy pierwszym państwem w Europie, które miało własną konstytucję, taki najważniejszy dokument państwowy. To takie prawo nad prawami. Miała ona na celu wzmocnić nasz kraj i przywrócić mu dawną świetność. Zrównała prawa mieszkańców Polski i otoczyła najbiedniejszych ludzi opieką. Konstytucja strzeże wolności i praw wszystkich Polaków.

Właśnie z okazji tych majowych świąt uczniowie klasy 1a podczas zdalnych lekcji wykonali symbole narodowe tj orzeł i flaga państwowa oraz nauczyli się śpiewać hymn państwowy.

A to efekt końcowy ich prac.

Data dodania: 2021-05-05 14:06:59
Data edycji: 2021-05-05 14:08:15