Drugoklasiści przyjaciółmi przyrody

Dni Ziemi obchodzony 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody - ekologami i dbać o środowisko. Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, to główne cele tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole.

Panie Olga Meredyk, Magdalena Kołodzińska oraz Edyta Kowalkowska wraz ze swoimi uczniami przygotowały z tej okazji wiele ciekawych inicjatyw między innymi : przygotowanie plakatów promujących ,,Dzień Ziemi", wykonanie Eko-zabawek, tworzenie kart z życzeniami, wierszykami i rymowankami dla Ziemi, założenie słoików na nakrętki i zużyte nakrętki. Dzieci wykonały również samodzielnie eksperyment z wykorzystaniem mleka i farb. Uczniowie wykonali szereg zadań, aby pokazać jak ważna jest dla nas nasza planeta.

Pomysłowość dzieci nie zna granic. Dziękujemy za tak piękny wkład w pracę podczas nauki zdalnej!

Data dodania: 2021-04-28 10:11:53
Data edycji: 2021-04-28 11:29:36