Witamy

Ratujemy środowisko naturalne
Uczymy się jak być bezpiecznym
Wygrywamy turnieje

Wiosna zawitała do SP nr 2

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci.  Kojarzy nam się z rozkwitającą przyrodą, ze słonecznym oddechem wiatru, z pierwszymi zielonymi pąkami pojawiającymi się na nagich gałęziach. Oto na naszych oczach budzi się do życia cały otaczający nas świat. Topnieją śniegi, nieśmiało rozkwitają pierwsze krokusy kwiaty. Ptaki powracają z ciepłych krajów.

Dzieci tego dnia uczestniczyły w programie Dnia Wiosny w naszej szkole. W tym dniu także w strojach obowiązywały wiosenne barwy. Uczniowie klas 0 – 2 przedstawiły część artystyczną oraz zaprezentowały swoje umiejętności w konkursie ,,Mam talent”. Przy muzyce wspólnie również wesoło bawiły się przy pląsach i tańcach. Uczniowie zgodnie  z tradycją pożegnały zimę i powitały upragnioną wiosnę. Wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy piosenkę o wiośnie. Zebrane wokół słomianej panny dzieci donośnymi okrzykami „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy” pożegnały zimę. Dzieci powróciły do swoich sal z szerokim uśmiechem i nadzieją, że wreszcie zawita tak upragniona wiosna. Jeszcze długo będą dzieliły się swoimi wrażeniami z rówieśnikami i rodzicami.

Mamy nadzieję, że wiosna posłucha uczniów i zostanie z nami na dobre.  Uważamy że takie uroczystości, angażujące zarówno uczniów, jak i nauczycieli, są doskonałą formą integracji szkolnej. Uzmysławiają nauczycielom zdolności uczniowskie, które nie są często wykorzystywane oraz ukazują że „nauczyciel nie jest sztywniakiem” i też potrafi się bawić.

 

 

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, ul. Sportowa 1, 06-500 Mława

tel. 23 654 37 24, e-mail: sekretariat@sp2.mlawa.pl