Witamy

Szkoła do hymnu
Uczymy się przez zabawę
Zdobywamy wyróżnienia

Spotkanie pierwszoklasistów z policjantem

W piątek 07.12.2018 r. uczniów klasy I a i I b odwiedził funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Mławie. Tematem spotkania było „Bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym”.  Pan policjant zapoznał pierwszoklasistów ze swoim zawodem oraz rozmawiał z dziećmi na temat  bezpiecznego zachowania się na drodze i w samochodzie. Przekazał uczniom, jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba oraz  przypomniał o konieczności noszenia odblasków. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania i dzieliły się swoimi doświadczeniami. Doskonale pamiętały numery alarmowe, obejrzały prezentację multimedialną i film. Najwięcej emocji wzbudziła możliwość przymierzenia  kajdanek.

Dziękujemy za spotkanie, była to ciekawa lekcja na temat bezpieczeństwa.

 

 

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, ul. Sportowa 1, 06-500 Mława

tel. 23 654 37 24, e-mail: sekretariat@sp2.mlawa.pl