Witamy

Szkoła do hymnu
Uczymy się przez zabawę
Zdobywamy wyróżnienia

Pasowanie na przedszkolaka

„Najtrudniejszy pierwszy krok,

          Zanim innych zrobisz sto”        

 

W piątek 16 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 odbyła się ważna dla naszych pięciolatków uroczystość – pasowanie na Przedszkolaka. W spotkaniu uczestniczyli najbliżsi dzieci, a szczególnym gościem była pani dyrektor Romana Olszewska.

Uroczystość rozpoczęła się pięknym programem artystycznym przygotowanym pod okiem p. Olgi Meredyk i p. Katarzyny Duszeńko. Były tańce, wiersze i ślicznie zaśpiewane piosenki. Wszystkie występy nagradzano gromkimi brawami. Widać był, że dzieci z ogromną powagą i zaangażowaniem występowały przed zgromadzoną publicznością.

Po uroczystym złożeniu przysięgi, pani dyrektor przy pomocy magicznego ołówka pasowała wszystkie dzieci na przedszkolaki.  Na koniec uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe książeczki, zakupione przez rodziców. Po części oficjalnej przyszedł czas na słodki poczęstunek.

 

 

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, ul. Sportowa 1, 06-500 Mława

tel. 23 654 37 24, e-mail: sekretariat@sp2.mlawa.pl