Witamy

Szkoła do hymnu
Uczymy się przez zabawę
Zdobywamy wyróżnienia

Pierwszaki z SP nr 2 pamiętają o miejscach pamięci narodowej

Ostatniego dnia października uczniowie klas pierwszych wybrali się na cmentarz parafialny, aby zapalić znicze i uczcić chwilą ciszy tych, którzy odeszli. Pierwszaki odwiedziły  miejsca pamięci narodowej, zapaliły znicze na grobach żołnierzy poległych w obronie ojczyzny oraz na grobie Zuzanny Morawskiej. Wyjście na cmentarz miało na celu uświadomienie dzieciom, jak ważna jest pamięć o zmarłych. Uczniowie, wiedzieli, jak należy zachować się na cmentarzu, przemierzali alejki tego miejsca w ciszy, zadumie, okazując szacunek zmarłym.

 

 

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, ul. Sportowa 1, 06-500 Mława

tel. 23 654 37 24, e-mail: sekretariat@sp2.mlawa.pl