Witamy

Uroczyste rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu „Niepodległość na fotografii 1918 - 2018” w SP 2

            Dwudziestego pierwszego ja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Niepodległość na fotografii 1918 - 2018. Został on ogłoszony z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i wpisany był w harmonogram miejskich obchodów. Patronat medialny nad konkursem objęło Radio 7.

W konkursie wzięły udział 44 osoby z pięciu mławski szkół: Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 7 oraz Katolicka Szkoła Podstawowa. Zanim poznaliśmy zwycięzców uczniowie naszej szkoły przygotowali krótką część artystyczną, podczas której zaprezentowali wiersze dotyczące niepodległej Polski, a Marysia Cieślak i Gabrysia Jabłonowska wykonały kilka utworów patriotycznych. Zaproszeni goście mieli możliwość obejrzenia wszystkich zdjęć, które zaprezentowano na wystawach.

Następnie pani Aneta Koszałkowska, będąca członkiem jury, odczytała wszystkie nagrodzone w konkursie osoby:

 W grupie wiekowej klas I - III :

I miejsce - Zuzanna Tarnowska - kl. 2b - SP 6,

II miejsce - Wiktor Szymański - kl. 3b - SP 7 i  Zuzanna Sobotka - kl.  3b - SP 7

III miejsce - Ewa Jackowska  - kl. 1a - SP 2

W grupie wiekowej klas IV- VI :

I miejsce - Kamil Karsznia - kl. 4 b - SP 2

II miejsce - Zuzanna Szynkiewicz - kl. 4d - SP 6

III miejsce - Katarzyna Paszkowska -  kl. 4a - SP 2

Wyróżnienia :

Michał Kaszubski - kl. 5b - SP 4

Monika Bernatowska - kl. 4b - SP 2

Patrycja Szal -  kl. 4b - SP 2

W grupie wiekowej klas gimnazjalnych oraz klasy 7:

 I miejsce - Kornelia Chyl - kl. 7 - KSP

II miejsce - Natalia Zawadzka - kl. 3a - SP 2

III miejsce - Martyna Szczygielska - kl. 3a - SP 2

Wyróżnienia :

 Julia Jaroszewska - kl. 2b - KSP

Maria Cieślak - kl. 3c - SP 2

Eliza Chmielewska - kl. 3c - SP 2

 Norbert Prusik - kl. 2c - SP 2

 Nagrodzeni uczniowie otrzymali ciekawe nagrody. Dodatkowo pamiątkowy dyplom za udział wręczono wszystkim uczestnikom konkursu. Gratulujemy zwycięzcom oraz ich opiekunom. Cieszymy się, że tak liczna grupa uczniów wzięła udział w tym jakże wyjątkowym, łączącym pokolenia wydarzeniu.

 

 

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, ul. Sportowa 1, 06-500 Mława

tel. 23 654 37 24, e-mail: sekretariat@sp2.mlawa.pl