Witamy

Innowacyjnie w SP nr 2

Mandala to tytuł kolejnych zajęć z programu innowacyjnego od. "Arteterapia" . Jest techniką plastyczną stosowaną w pracy z uczniami m.in.o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Wywodzi się z tradycji hinduskiej i oznacza "Koło życia, święty krąg, cały świat ". Mandala pomaga skupić uwagę, powoduje wyciszenie i odprężenie, łagodzi napięcia emocjonalne, rozwija koordynację wzrokowo-ruchową , wyobraźnię, usprawnia motorykę małą. Podczas tworzenia mandali uczniowie samodzielnie dobierali sobie materiał sypki ( kasza, ryż , płatki, fasola, groch, przyprawy) którym wypełniali wybrany przez siebie wzór mandali. W efekcie powstały piękne, kolorowe mandale, które ozdobią naszą gazetkę szkolną.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, ul. Sportowa 1, 06-500 Mława

tel. 23 654 37 24, e-mail: sekretariat@sp2.mlawa.pl